46. kolo Slovnaft extraligy mužov

25.01.2008 Celý región

HK AquaCity ŠKP Poprad - MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Góly: 7. A. Kroták (Bambúch, Šimonovič), 7. Jabrocký (Martin Slovák, Halaj), 20. Kasík (Jarolín), 31. Halaj (Kasík), 38. Michal Segľa (Martin Slovák, Halaj), 49. Marcel Haščák (Martin Slovák, Turoň) - 18. Kuric (B. Pohanka, Lelkeš)
Vylúčení: 3:7 na 2 min
presilovky 2:0
oslabenia 0:0
rozhodovali: Lauff - Kalina, Smrek
1 348 divákov

Po vyše trojmesačnej operačnej prestávke sa znova v prvom útoku kamzíkov objavil Vrbata po boku Krotáka a Jarolína, hostia prišli so štyrmi juniormi. Popradčania v tejto sezóne s Liptákmi ešte neprehrali, aj keď ostatné meranie vyhrali len v predĺžení. S chuťou sa pustili do hostí a čoskoro ich prekvapili dvojgólovým vedením. Najskôr v 7. minúte využili presilovku po 46 sekundách, potom už po ďalších 25 sekundách viedli 2:0. Súper len sporadicky ohrozil popradskú bránu, ale po desiatich minútach sa hosťom predsa len podarilo dať kontaktný gól. Aj v strednej časti hry bola väčšia aktivita na paliciach domácich. V polovici zápasu Jarolín stojaci vedľa ľavej žrdi Falterovej brány bol neúspešný pri dorážaní puku, no vzápätí sa diváci tešili, keď Halaj štvrtý raz rozvlnil sieť brány Liptákov. To vyhnalo gólmana hostí z brány, do ktorej vkorčuľoval Ján Laco. Pri piatom vylúčení hráča hostí domáci piatym gólom využili presilovku. Snaha Liptákov (do záverečnej časti nenastúpil zranený Droppa) skorigovať nepriaznivý stav bola evidentná, kým kamzíci túžili zvýšiť skóre. V 48. min sa to ešte nepodarilo Krotákovi, no o minútu neskôr Haščák dal šiesty gól Podtatrancov. V tejto sezóne bol piatkový výsledok najvyšší vo vzájomných dueloch Popradu s L. Mikulášom.

František Hossa, tréner Popradu: "Po zápase s Martinom sme urobili trochu korekciu v zostave, čo sa vyplatilo. Hrali sme stále aktívne. Či zápas bol dobrý, alebo zlý, to nie je pre nás podstatné. Hlavne, že sme zvíťazili rozdielom triedy. Hrali sme rýchlo, dobre korčuľovali a bol citeľný príchod Vrbatu do l. útoku ako aj posilnenie druhého Slovákom. Mám radosť, že naša hra má vzostupnú tendenciu. "
Ján Majdek, tréner Liptovského Mikuláša: "V dnešnom zápase sme podali veľmi slabý výkon bez nasadenia, bojovnosti, bez vôle po víťazstve, čo sa odrazilo na výsledku. Popri tom sme urobili veľa chýb v obrane, čo domáci dokonale využili. Domáci hrali priemerný hokej, ale my sme hrali ešte slabšie. "

SkiPark MHK Kežmarok - MHC Martin 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly: 53. B. Ihnačák (P. Segľa) - 16. L. Havel (L. Říha, Koložváry), 55. Kolba (Podstavek), 60. M. Macho (Podstavek)
vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Šechný 10 min - M. Macho 10 min
presilovky: 0:1
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Jonák, Kubuš - T. Orolín, Tvrdoň
950 divákov

Od začiatku sa hral v Kežmarku rýchly hokej vo výbornej atmosfére, k čomu prispeli nielen domáci, ale aj hosťujúci fanúšikovia. Po nevyužitej úvodnej presilovke Martina sa ocitol pred Dzubinom v 7. min v gólovej šanci Slaninák, ale hosťujúceho gólmana neprekonal. V úvodnej domácej presilovke najskôr nastrelil domáci Palovčík v 12. min žŕdku. Z následného protiútoku Török dopravil puk za Klempu, ale rozhodca po porade s videorozhodcom gól neuznal, lebo najskôr bola posunutá brána. O minútu neskôr Pavličko našiel v presilovke ideálne M. Žembu, ale Dzubina opäť hostí podržal. V 16. min pekne zakombinoval v útočnej tretine prvý útok hostí a po Říhovej prihrávke spoza brány strelil Havel úvodný gól zápasu. V 18. minúte rozkrútil kolotoč v útoku prvý útok domácich, ale ani Drotár ani Šechný z výborných pozícií gól nedali. V úvode druhej tretiny mal v tretej presilovke hostí v 25. minúte Říha ideálnu možnosť na skórovanie, ale Klempa domácich zachránil. Potom vyvinul Kežmarok veľký tlak so snahou vyrovnať, ale vždy mu chýbalo trošku šťastia pri zakončovaní. Najväčšiu šancu spálil v 38. min Segľa, keď sa ocitol sám pred Dzubinom, ale nedal a tak po dvoch tretinách bol stav 1:0 pre Martin. V tretej tretine sa Martin zameral na pozorné bránenie a tak Kežmarok často útočil do plných. V 52. min však tretia formácia domácich vyšachovala hostí, ale Fedor nedal ani do prázdnej brány. O minútu neskôr však Ihnačák predsa len zaslúžene vyrovnal na 1:1 po prihrávke Segľu. O dve minúty nato išiel Martin opäť do vedenia, keď za 22 sekúnd využil svoju presilovku strelou Kolbu od modrej čiary. Domáci hrali v závere takmer dve minúty power play, ale gól dal Martin zásluhou Macha a tak vyhral v Kežmarku 3:1.

Ján Vodila, tréner Kežmarku: "Dnes sme chceli veľmi vyhrať, ale Martin disponuje kvalitným kádrom, čo v Kežmarku plne potvrdil. Jedným gólom sa proti Martinu vyhrať nedá, chýba nám strelec. "
Ladislav Spišiak, tréner Martina: "Je iba otázkou času, kedy sa Kežmarok chytí a začne vyhrávať, ale my sme v tomto smere nechceli byť ako prví. Bol to dnes veľmi dobrý zápas, musím pochváliť najmä brankára Dzubinu, ktorý bol hlavným strojcom víťazstva. "

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Góly: 46. Juraško (Hvila, Klouda), 55. Babka (L. Čierny) - 24. Pálffy (Zálešák), 29. M. Ivičič (R. Školiak, Horský), 48. R. Hartmann (Zálešák)
Vylúčení: 5:6 na 2 min
rozhodovali: J. Konc - Pavlovič, Mášik
2222 divákov

HK VSR SR 20 - HC Košice 1:5 (0:2, 0:0, 1:3)
Góly: 57. J. Molnár (P. Kopecký, Stríž) - 8. P. Bartoš (Kledrowetz), 18. Kmiť (Rudolf Huna, Weissmann), 52. Šimurda (Rudolf Huna, I. Droppa), 55. Juraj Faith (Jenčík, M. Šterbák), 60. Weissman (Rudolf Huna, Špelda)
Vylúčení: 4:4 na 2 min
presilovky: 0:0
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Valachovič - Mullner - Brath
579 divákov

Dukla Trenčín - MsHK Žilina 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. Trochta (Kútny, S. Saliji) - 10. V. Baláž (Pulpán), rozhodujúci sam. nájazd Pokrivčák
Vylúčení: 8:9, navyše: Kontšek (Žilina) 10 min za napadnutie
rozhodovali: Baluška - Galamboš, Jankovič
3250 divákov

HK Ardo Nitra - Slovan Bratislava 6:2 (4:0, 2:1, 0:1)
Góly: 2. Marek Slovák (Gálik, Vozdecký), 15. T. Chrenko (Čaládi), 16. M. Chrenko (H. Ručkay), 18. Dornič (H. Ručkay), 32. T. Chrenko (Sedlák), 38. H. Ručkay (Sedlák) - 26. Hreus (Sersen), 54. Hujsa (Kuľha)
Vylúčení: 11:12 na 2 min, navyše Halász (Nitra) 10 min za hrubosť - Lažo (Slovan) 10 min za hrubosť
presilovky: 4:1
oslabenia: 1:0
rozhodovali: P. Grečko - M. Novák, M. Korba